O kapele

Jsme rocková kapela 21 Gramů z Jihlavy. Za svoji přednost považujeme vlastní tvorbu, songy v češtině a bez omezení škatulkami. Hrajeme a tvoříme muziku, která nás baví a doufáme, že se bude líbit i posluchačům, protože se snažíme o pestrost a různorodost,což je ovlivněno zkušenostmi v předešlých kapelách, kterými jednotliví členové prošli a také různými styly rocku,které posloucháme a které nás tak či onak ovlivnily.

Kapela vznikla z rozpadlého projektu Likebusters, který za sebou měl kromě několika koncertů i úspěch v podobě vítězství v soutěži “Vysočina hledá talent”. Na konci roku 2017 se zformovala pozměněná formace a dala si název 21 Gramů. Z původního složení zůstali dva muzikanti, Tomáš Krpálek – kytara a Richard Tichý – baskytara. K nim se přidali Radoslav Sido – bicí, Jakub Mokrý – zpěv a Marian Mikula – kytara. Po zhruba půlroční práci kapela nahrála první tři singly ve studiu.

V červnu 2019  Bandzone.cz  tuto kapelu umístil jako Tip týdne na svých stránkách, kde po celou dobu držela prvenství v žebříčku odehraných písní se skladbou Šedá. Dá se s klidem říci, že se jedná o první hit kapely 21 Gramů.

Premiéra v éteru přišla v září 2019 , kdy byla kapela pozvána do pořadu Petra Kůsovky  Fajn Rock Music a následovaly i rotace skladby Šedá na Rock Music radiu a na několika dalších rockových rádiích. Záznam tohoto pořadu s pořadovým číslem 816 na rádiu Rock Music (který se časem stal nejsledovanějším za poslední 2 roky) si můžete poslechnout  ZDE.

V červenci 2019 se ke kapele přidal Jirka Hofbauer , jehož příspěvkem je psaní textů a tvorba melodií.

Dalším mezníkem se pro 21 Gramů stal první koncert 23.11.2019 v KD Zámek Polná, kde si zahráli jako předkapela skupiny XIII. STOLETÍ.

Následovala další vystoupení – 21.12.2019 jako host na křtu nového videoklipu kapely Čardáš klaunů spolu s kapelou Jurský park v Moment Music Baru Jihlava , 28.2.2020 vystoupení jako host (společně s bandem Hnáty tety Gertrůdy) na křtu nového CD kapely Dr.Doll v MAX Music Clubu ve Žďáře nad Sázavou.

Bohužel 12 naplánovaných koncertů v klubech a na festivalech bylo zrušeno kvůli nouzovému stavu a opatřením vlády v souvislosti s virovou epidemií.

V září 2020 kapela natáčí ve studiu ONE TAKE svůj první videoklip ke skladbě Šedá ( režie se ujal Radim Věžník ) a 24.10.2020 je klip zveřejněn na Youtube videokanálu kapely (ZDE) .

V listopadu 2020 se 21 Gramů objevilo v pořadu Naděje Beatu, který byl na Rádiu Beat odvysílán 24.11.2020. Zazněly dve naše skladby – Šedá a Patos.
Od prosince 2020 jsou také zařazeny do vysílání Rádia COOP Tip a Rádia COOP TUTY dvě naše skladby – Šedá a Alenka v říši lidí, takže je možné je uslyšet ve 300 prodejnách COOP po celé ČR.

V lednu 2021 zažívá kapela další premiéru – tentokrát na televizních obrazovkách. Se svým klipem Šedá soutěží v pořadu TV Rockparáda , který je vysílán i na celoplošném kanálu ÓČKO STAR a také na televizi V1 . Online též na MVTV , Rockparada.cz , Facebooku a Youtube.
Celý pořad můžete zhlédnout ZDE.

V lednu 2021 také vychází stručné promo o kapele v časopise Spark.
Článek k přečtení ZDE.
V únoru 2021 opět v Rockovém magazínu Spark, tentokrát rozhovor s kapelou.
Přečíst můžete ZDE.

V prvním únorovém týdnu 2021 se podařilo kapele obsadit 1. místo ve 4.kole MAKparády na MAK TV
a následně vyšel rozhovor s kapelou na portálu Muzikanti a kapely.cz. Rozhovor k přečtení ZDE.

V únoru 2021 také vyšel článek o kapele v Czech Blade (k přečtení ZDE) a v březnu 2021 také rozhovor s kapelou, tedy konkrétně s baskytarisou Richardem Tichým (k přečtení ZDE).

Duben a květen 2021 strávili členové kapely několik dnů v nahrávacím studiu AB Records, kde se začalo rodit debutové CD skupiny  21 Gramů.
Jeho vydání je plánováno na květen 2022. O plánovaném albu se zmiňuje i Rockový online magazín RockShock ve svém článku o kapele 21 Gramů ze dne 22.5.2021  (k přečtení ZDE).

V červnu 2021 odchází z kapely Marian Mikula a nahrazuje ho nový člen Petr Pedro Vácha – sólová kytara.

Prosinec 2021 je ve znamení nasazení klipu Šedá do Hitparády Kluboofka TV. Výsledkem bylo první místo z celkem 13 nasazených klipů a zároveň se videoklip Šedá stal nejsledovanějším klipem za celý rok 2021 (více než 6.000 zhlédnutí za dva týdny). Tento úspěch přinesl i následný rozhovor se zpěvákem Jakubem Mokrým na Rádiu HEY.

Začátkem roku 2022 se kapela po době kovidové vrací zpět na pódia klubové scény. V rámci Rebel Tour 2022 absolvuje společně s kapelami Dr.Doll a Pefr Jam pět koncertů v klubech – Žďár nad Sázavou, Brno, Praha, Havlíčkův Brod a Jihlava.
Úspěšné učinkování našeho videoklipu ,,Šedá,, v hitparádách na Kluboofka TV nám přineslo i účast an Rock Majáles 2022 v Bystřici nad Pernštejnem.

Podrobnosti o členech kapely

Translate »