O kapele

Parta kluků z Jihlavy, co má ráda muziku a baví je dělat svoje vlastní skladby. Kapela vznikla z rozpadlého projektu Likebusters, který za sebou měl kromě několika koncertů i úspěch v podobě vítězství v soutěži “Vysočina hledá talent”. Na konci roku 2017 se zformovala pozměněná formace a dala si název 21 Gramů. Z původního složení zůstali dva muzikanti, Tomáš Krpálek – kytara a Richard Tichý – baskytara. K nim se přidali Radoslav Sido – bicí, Jakub Mokrý – zpěv a Marian Mikula – kytara. Po zhruba půlroční práci kapela nahrála první tři singly ve studiu.

V červnu 2019  Bandzone.cz  tuto kapelu umístil jako Tip týdne na svých stránkách, kde po celou dobu držela prvenství v žebříčku odehraných písní se skladbou Šedá. Dá se s klidem říci, že se jedná o první hit kapely 21 Gramů.

Premiéra v éteru přišla v září 2019 , kdy byla kapela pozvána do pořadu Petra Kůsovky  Fajn Rock Music a následovaly i rotace skladby Šedá na Rock Music radiu a na několika dalších rockových rádiích. Záznam tohoto pořadu s pořadovým číslem 816 na rádiu Rock Music (který se časem stal nejsledovanějším za poslední 2 roky) si můžete poslechnout  ZDE.

V červenci 2019 se ke kapele přidal Jirka Hofbauer , jehož příspěvkem je psaní textů a tvorba melodií.

Dalším mezníkem se pro 21 Gramů stal první koncert 23.11.2019 v KD Zámek Polná, kde si zahráli jako předkapela skupiny XIII. STOLETÍ.

Následovala další vystoupení – 21.12.2019 jako host na křtu nového videoklipu kapely Čardáš klaunů spolu s kapelou Jurský park v Moment Music Baru Jihlava , 28.2.2020 vystoupení jako host (společně s bandem Hnáty tety Gertrůdy) na křtu nového CD kapely Dr.Doll v MAX Music Clubu ve Žďáře nad Sázavou.

Bohužel 10 naplánovaných koncertů v klubech a na festivalech bylo zrušeno kvůli nouzovému stavu a opatřením vlády v souvislosti s virovou epidemií.

Podrobnosti o členech kapely